arwa.cz
Obsah

Jak napsat motivační dopis?

Obsah

Motivační dopis je vaše osobní představení zaměstnavateli. Je to šance ukázat, proč jste ideální kandidát pro danou pozici. V tomto blogu se podíváme na to, jak napsat účinný motivační dopis a přikládáme i vzorový dopis.

Klíčové kroky pro psaní motivačního dopisu

  • Zjistěte informace o společnosti a pozici: Přizpůsobte svůj dopis specifikacím společnosti a pozice.
  • Začněte silným úvodem: Zaujměte čtenáře a ukažte svůj zájem o pozici.
  • Vysvětlete, proč jste dobrý kandidát: Zaměřte se na vaše relevantní dovednosti a zkušenosti.
  • Ukažte svou vášeň a motivaci: Vysvětlete, proč chcete pracovat právě v této společnosti a na této pozici.
  • Zakončete s výzvou k akci: Vyjádřete zájem o osobní setkání nebo rozhovor.

Vzor motivačního dopisu

[Vaše Jméno]

[Vaše Adresa]

[Telefon]

[E-mail]

[Datum]

[Jméno Příjemce]

[Název Společnosti]

[Adresa Společnosti]

Vážený/á [Jméno Příjemce],

s nadšením píši tento dopis, abych vyjádřil svůj zájem o pozici [Název Pozice], kterou jsem našel/a na vašem webu. Jsem přesvědčený/á, že moje zkušenosti a dovednosti z [Vaše Obor nebo Předchozí Pozice] jsou ideální pro požadavky této role.

V [Vaše Předchozí Společnost nebo Zkušenost], jsem [popište, co jste dělali a jaké úspěchy jste dosáhli]. Tato zkušenost mi poskytla [konkrétní dovednosti nebo znalosti], které jsou přímo aplikovatelné na pozici [Název Pozice].

Jsem obzvláště nadšený/á možností pracovat pro [Název Společnosti], protože [zmínit, co vás na společnosti nebo pozici láká]. Věřím, že můj nadšení a závazek k [oblast související s pozicí] by přinesly hodnotu vašemu týmu.

Těším se na možnost diskutovat o tom, jak mohu přispět k úspěchu [Název Společnosti]. Děkuji za zvážení mé kandidatury. Rád/a bych se setkal/a a probral/a možnosti spolupráce osobně.

S pozdravem,

[Vaše Jméno]

Motivační dopis je vaší šancí vyniknout a ukázat, proč jste ten pravý kandidát pro pozici. Důležité je ukázat svou motivaci, dovednosti a jak můžete přispět k úspěchu společnosti. S tímto průvodcem a vzorem jste připraveni napsat motivační dopis, který zaujme a otevře vám dveře k novým kariérním příležitostem.

Otázky na téma: Motivační dopis

Co je motivační dopis a proč je důležitý?

Motivační dopis je dokument, ve kterém kandidáti vysvětlují svůj zájem o danou pozici a zdůrazňují, proč jsou pro ni vhodní. Je důležitý, protože poskytuje zaměstnavatelům osobnější pohled na vaše schopnosti a motivaci.

Jaký je rozdíl mezi motivačním dopisem a životopisem?

Životopis je přehled vašich profesních zkušeností a dovedností, zatímco motivační dopis vysvětluje vaše osobní motivace a to, jak vaše zkušenosti souvisí s požadavky konkrétní pozice.

Jak dlouhý by měl být motivační dopis?

Motivační dopis by měl být stručný a věcný, ideálně na jedné stránce.

Měl bych v motivačním dopise zmiňovat konkrétní zkušenosti nebo úspěchy?

Ano, je dobré zmiňovat konkrétní příklady vašich úspěchů nebo relevantních zkušeností, které jsou přímo spojené s pozicí, o kterou se ucházíte.

Je nutné přizpůsobit motivační dopis každé pozici, o kterou se ucházím?

Ano, je důležité přizpůsobit motivační dopis každé pozici, aby bylo jasné, že rozumíte požadavkům a že máte specifický zájem o danou práci a společnost.

Mám v motivačním dopise zmiňovat své slabé stránky?

Obvykle se doporučuje zaměřit se na silné stránky. Pokud však zmiňujete slabiny, mělo by to být v kontextu vašeho osobního rozvoje a toho, jak jste se zlepšili.

Mám v motivačním dopise uvádět platové požadavky?

To závisí na situaci. Pokud je to v inzerátu požadováno, měli byste to uvést. V opačném případě je lepší tuto informaci nechat na osobní pohovor.

Jak mám zakončit motivační dopis?

Motivační dopis by měl být zakončen výzvou k akci, například vyjádřením zájmu o osobní setkání nebo rozhovor.

Je potřeba motivační dopis podepisovat?

Pokud odesíláte motivační dopis v tištěné formě, je vhodné jej podepsat. V digitální formě to není nutné, ale můžete přidat skenovaný podpis pro osobnější dojem.

Jak mám adresovat motivační dopis, pokud neznám jméno příjemce?

Pokud možno, zjistěte jméno příjemce. Pokud to není možné, použijte obecné oslovení, jako je “Vážený týme náboru” nebo “Vážená paní/pane”.

Picture of ARWA Personaldienstleistungen s.r.o
ARWA Personaldienstleistungen s.r.o

ucházejte se za 60 sekund

Jméno, Telefon, E-mailová adresa.

Více článků

Vzor životopisu

Úvod Životopis, často známý jako CV (z latinského “curriculum vitae”), je klíčový dokument v profesním světě. Tento písemný přehled vašeho vzdělání, pracovních zkušeností, dovedností a

SLEDUJTE HNED

Jak napsat motivační dopis?