arwa.cz

Jak uspět na dalším pracovním pohovoru pomocí online pohovoru?

Pohovory o zaměstnání mohou být nervy drásající zážitek, zejména pokud si nejste zcela jisti, co můžete očekávat. Díky zázračným technologiím si však nyní můžete udělat průzkum a připravit se na pohovor v pohodlí domova díky online pohovoru.

Online pohovor je skvělým způsobem, jak se seznámit se společností, se kterou chcete vést pohovor, i se samotným zástupcem společnosti. Navíc je to skvělý způsob, jak získat představu o firemní kultuře a stylu daného zástupce. Zde je několik tipů, jak z online pohovoru vytěžit co nejvíce:

1. Udělejte si průzkum.

Před pohovorem věnujte nějaký čas průzkumu společnosti, do které jdete na pohovor. Podívejte se na její webové stránky, přečtěte si jejich kompletní webové stránky a seznamte se s jejich produkty nebo službami. To vám pomůže nejen při samotném pohovoru, ale také si uděláte lepší představu o tom, zda se jedná o společnost, pro kterou byste chtěli pracovat.

2. Připravte si odpovědi na běžné otázky.

Existují určité otázky, které jsou při pracovních pohovorech běžně kladeny, například “Povězte mi něco o sobě” nebo “Jaké jsou vaše slabé stránky?”. Je důležité, abyste si na tyto otázky připravili odpovědi, abyste se během pohovoru nenechali zaskočit. Odpovědi se však neučte nazpaměť – místo toho se zaměřte na přípravu bodů, na které se můžete během pohovoru odvolávat. Budete tak působit přirozeně a uvolněněji.

3. Oblečte se podle svého.

I když pohovor vedete z pohodlí domova, je důležité, abyste se oblékli tak, jako byste šli do kanceláře na osobní pohovor. To znamená obléknout se profesionálně a vyvarovat se jakýchkoli rušivých elementů v pozadí (například prádla nebo nádobí). První dojem je důležitý, proto se ujistěte, že působíte co nejlepším dojmem!

4. Dávejte pozor na řeč svého těla.

Při online pohovoru je snadné polevit v ostražitosti, protože nejste v jedné místnosti se zástupcem společnosti. Je však důležité si uvědomit, že vás stále vidí – proto si dávejte pozor na řeč svého těla! Vyvarujte se poposedávání nebo hraní si s vlasy a dbejte na udržování očního kontaktu pohledem do kamery (nikoli na obrazovku). Dobrá řeč těla ukáže, že jste sebevědomí a zapojení do konverzace.

5. Pokládejte promyšlené otázky.

Na konci každého pracovního pohovoru obvykle dostanete příležitost položit otázky týkající se dané pozice nebo společnosti. To je vaše šance ukázat, že jste si udělali průzkum a že máte o práci v této společnosti skutečný zájem – proto nezapomeňte klást promyšlené otázky, které prokáží vaše znalosti!

Proč je online pohovor lepší?

Online pohovor může mít oproti tradičnímu osobnímu pohovoru řadu výhod. Umožňuje například větší flexibilitu při plánování a může ušetřit čas i peníze jak zástupci společnosti, tak dotazovanému, protože odpadá nutnost cestování. Nabízí také příležitost pro rozmanitější skupinu zástupců společnosti, protože již nemusí být fyzicky přítomni na stejném místě. Online pohovory navíc poskytují záznam, který lze v případě potřeby snadno prohlédnout nebo sdílet s kolegy. Je však důležité zajistit, aby technologie fungovala správně a aby obě strany měly stabilní připojení k internetu. V některých případech může být osobní pohovor přesto nutný. Celkově může být online pohovor v mnoha situacích pohodlnou a praktickou alternativou.

Použijte náš online pohovor!

Online pohovory mohou být stejně účinné jako osobní pohovory – ne-li účinnější! Pokud si předem uděláte průzkum a připravíte se, můžete příští pracovní pohovor snadno zvládnout. Nezapomeňte se profesionálně obléknout, dávat pozor na řeč těla a na závěr klást inteligentní otázky!