arwa.cz
Obsah

Přijetí pracovní nabídky

Obsah

Přijetí pracovní nabídky je vzrušující krok ve vaší profesní dráze. Ať už jde o vaši první práci, nebo další krok ve vaší kariéře, je důležité postupovat správně. V tomto blogu se podíváme na to, jak přijmout pracovní nabídku, domluvit si termín na podpis smlouvy a jak se zdvořile poděkovat za novou pracovní příležitost. Navíc vám poskytneme vzor textu, jak přijmout pracovní nabídku.

Jak přijmout pracovní nabídku?

 • Pečlivě zvažte nabídku: Než odpovíte, pečlivě zvažte všechny aspekty nabídky – plat, pracovní dobu, benefity, pracovní prostředí a další podmínky.
 • Vyjádřete svůj zájem: Pokud jste se rozhodli nabídku přijmout, vyjádřete svůj zájem a nadšení. Můžete to udělat telefonicky nebo e-mailem.
 • Požádejte o písemnou formu nabídky: Je důležité mít pracovní nabídku i v písemné formě. Požádejte zaměstnavatele, aby vám poslal nabídku e-mailem nebo poštou.

Domluvení termínu na podpis smlouvy

 • Navrhněte termín: Po přijetí nabídky navrhněte nebo se zeptejte na možné termíny pro podpis pracovní smlouvy.
 • Potvrďte místo a čas: Ujistěte se, že máte jasné informace o místě a čase schůzky pro podpis smlouvy.
 • Připravte potřebné dokumenty: Nezapomeňte se zeptat, jaké dokumenty budete potřebovat přinést (občanský průkaz, životopis, certifikáty, atd.).

Jak poděkovat za práci?

 • Vyjádřete díky: Ať už osobně nebo e-mailem, nezapomeňte poděkovat za nabídku a vyjádřit své nadšení pro novou příležitost.
 • Buďte profesionální: Udržujte profesionální tón a vyjádřete svou ochotu začít a přispět k týmu.

Před přijetím nabídky

 • Vyhodnocení nabídky: Zvažte všechny aspekty nabídky, včetně pracovní role, firemní kultury, možností růstu, pracovní doby, dojíždění, platových podmínek a benefitů. Pokud máte jakékoliv pochybnosti nebo otázky, neváhejte se zeptat zaměstnavatele.
 • Vyjednávání Podmínek: Pokud si myslíte, že některé aspekty nabídky by mohly být lepší, nebojte se o tom vyjednávat. To může zahrnovat plat, flexibilní pracovní dobu, možnost práce z domova, bonusy nebo další benefity.
 • Reference a Doporučení: Někdy může být požadováno poskytnutí profesionálních referencí. Připravte si kontakty na osoby, které vás mohou doporučit.

Po přijetí nabídky

 • Oznámení stávajícímu zaměstnavateli: Pokud již pracujete, je důležité dodržet standardní postupy při ukončení pracovního poměru, včetně dodržení výpovědní lhůty.
 • Příprava na novou pozici: Získejte co nejvíce informací o nové pozici a společnosti, abyste mohli začít co nejlépe připraveni.
 • První den v práci: Plánujte předem, abyste přišli včas a byli připraveni na orientaci nebo školení.

Komunikace s novým zaměstnavatelem

 • Potvrzení detailů: Ujistěte se, že máte jasné informace o datu nástupu, místě práce, pracovní době a dalších logistických detailech.
 • Budování vztahů: Začněte budovat pozitivní vztahy s novými kolegy a nadřízenými již od prvního dne.

Dlouhodobé plánování

 • Kariérní cíle: Přemýšlejte o tom, jak nová pozice zapadá do vašich dlouhodobých kariérních cílů.
 • Profesionální rozvoj: Zvažte možnosti pro další vzdělávání a rozvoj dovedností, které vám mohou pomoci růst v rámci nové role.

Vzor textu pro přijetí pracovní nabídky

Vážený/á [Jméno Manažera],

děkuji za nabídku pozice [Název Pozice] ve vaší společnosti. S radostí vám oznamuji, že vaši nabídku přijímám. Jsem nadšený/á z možnosti připojit se k vašemu týmu a přispět k dalšímu růstu společnosti.

Rád/a bych se domluvil/a na termínu pro podpis pracovní smlouvy. Jsem k dispozici [uvedte dostupné dny a časy].

Ještě jednou děkuji za tuto skvělou příležitost.

S pozdravem,

[Vaše Jméno]

Přijetí pracovní nabídky je důležitým krokem v vaší kariéře. Důležité je postupovat promyšleně, profesionálně a s důrazem na jasné komunikaci. Tímto způsobem položíte základy pro úspěšný start ve vaší nové pozici.

Hledáte další rady a tipy pro vaši kariéru? Navštivte arwa.cz pro více informací a podpory v hledání práce a rozvoji vaší kariéry.

FAQ: Přijetí pracovní nabídky a úspěšný start v nové kariéře

Jak dlouho bych měl/a zvážit pracovní nabídku před přijetím?

Doporučuje se dát si alespoň jeden až dva dny na zvážení nabídky. To vám umožní pečlivě zvážit všechny aspekty a případně konzultovat s rodinou nebo poradci.

Je vhodné vyjednávat o podmínkách nabídky?

Ano, je běžné a vhodné vyjednávat o platových podmínkách, benefitech nebo jiných aspektech nabídky. Důležité je přistupovat k vyjednávání profesionálně a s jasnými argumenty.

Co bych měl/a udělat, pokud mám více pracovních nabídek?

Porovnejte nabídky z hlediska vašich kariérních cílů, platových očekávání a pracovních podmínek. Zvažte také firemní kulturu a možnosti profesního růstu. Může být užitečné vytvořit si seznam pro a proti pro každou nabídku.

Jak mám informovat svého současného zaměstnavatele o odchodu?

Informujte svého současného zaměstnavatele profesionálně a s dostatečným předstihem. Dodržte výpovědní lhůtu uvedenou ve vaší smlouvě a nabídněte pomoc s předáním pracovních povinností.

Jak se mám připravit na první den v nové práci?

Zjistěte všechny potřebné informace o pracovním místě, čase nástupu a očekávaném dress code. Připravte se na orientaci a seznamte se s firemní kulturou a hodnotami.

Jaké dokumenty budu potřebovat pro podpis pracovní smlouvy?

Obvykle budete potřebovat občanský průkaz, životopis, případně vzdělávací a profesní certifikáty. Doporučuje se také mít kopie těchto dokumentů.

Jak mohu vyjádřit svůj zájem o nabídku, aniž bych ji ihned přijal/a?

Můžete poděkovat za nabídku a vyjádřit své nadšení, zároveň ale požádat o dodatečný čas na zvážení. Ujistěte se, že komunikujete jasně a profesionálně.

Co dělat, pokud se rozhodnu nabídku odmítnout?

Odmítněte nabídku zdvořile a profesionálně, ideálně písemně. Poděkujte za příležitost a vysvětlete své důvody, pokud je to vhodné.

Jak mohu udržovat dobré vztahy s bývalým zaměstnavatelem?

Udržujte profesionální přístup během celého procesu odchodu, nabídněte pomoc s předáním úkolů a vyjádřete svou vděčnost za získané zkušenosti.

Jaké jsou klíčové aspekty, na které bych měl/a myslet při přechodu do nové práce?

Zaměřte se na adaptaci na nové pracovní prostředí, budování vztahů s novými kolegy a nadřízenými, a na rychlé osvojení nových pracovních postupů a úkolů.

Pro další informace a podporu v kariérním rozvoji navštivte https://arwa.cz/pro-uchazece/pracovni-nabidky/ zde naleznete užitečné zdroje a odborné poradenství pro další kroky ve vaší profesní dráze.

Picture of ARWA Personaldienstleistungen s.r.o
ARWA Personaldienstleistungen s.r.o

ucházejte se za 60 sekund

Jméno, Telefon, E-mailová adresa.

Více článků

Vzor životopisu

Úvod Životopis je základním kamenem každého úspěšného hledání práce. Je to první příležitost, jak udělat dojem na potenciálního zaměstnavatele a zdůraznit vaše dovednosti a zkušenosti.

SLEDUJTE HNED

Přijetí pracovní nabídky