arwa.cz

Ochrana majetku, osob a zdraví

Ochrana majetku, osob a zdraví

Ochrana majetku, osob a zdraví

Vítejte na naší stránce, která nabízí seznam nejčastějších povolání v sektoru ochrana majetku, osob a zdraví. Ochrana majetku, osob a zdraví je kritickým a nezbytným odvětvím v dnešní době. Pracovníci v této oblasti se starají o ochranu hodnotného majetku, zajišťují bezpečnost a ochranu lidí a pečují o jejich zdraví a pohodu. Jestliže máte zájem o kariéru v oblasti ochrany majetku, osob a zdraví, naše stránka vám poskytne užitečné informace o různých povoláních a jejich požadavcích. Naše stránka vám pomůže získat přehled o různých povoláních v sektoru ochrany majetku, osob a zdraví, abyste mohli vybrat tu správnou dráhu pro vaši profesní budoucnost. Doufáme, že naše informace a seznam povolání vám poskytnou užitečné zdroje a inspiraci, abyste dosáhli úspěchu ve své kariéře v oblasti ochrany majetku, osob a zdraví.

Zde najdete seznam nejčastějších povolání v ČR, které do těchto kategorií patří:

0

minuty čtení

Kryptograf

Úvod do profese
Kryptograf zajišťuje bezpečnost a ochranu informací pomocí kryptografických systémů a technologií.

Silné stránky
Kryptograf by měl být analytický, schopný logického myšlení a mít matematické schopnosti. Důležité jsou také znalosti z oblasti informačních technologií a ochrany dat a informací. Kryptograf by měl být pečlivý, detailní a schopný pracovat pod tlakem. Komunikativnost, spolehlivost a důvěryhodnost jsou také důležité vlastnosti pro tuto pozici.

Zkušenosti
Kryptograf by měl mít vzdělání v oblasti informatiky, kybernetiky, matematiky nebo podobných oblastech. Důležité jsou také zkušenosti s provozem kryptografických systémů a technologií. Kryptograf by měl mít znalosti z oblasti šifrování a dešifrování dat, znát bezpečnostní protokoly a být schopen pracovat s kryptografickými klíči. Důležité jsou také dovednosti v opravách a údržbě kryptografických systémů a zařízení. Kryptograf by měl být schopen vytvářet a testovat kryptografický materiál a vést dokumentaci.

Pracovní doba
Pracovní doba kryptografa může být různá v závislosti na konkrétních podmínkách práce. Může se jednat o práci na směny nebo o práci s přizpůsobivým pracovním časem. Může být také vyžadována pohotovostní služba v případě potřeby.

Plavčík

Úvod do profese
Plavčík je odborník, který dohlíží na bezpečnost při koupání v bazénech a vodních plochách. Jejich hlavním úkolem je dodržování pravidel plavání a poskytování první pomoci v případě nehod.

Silné stránky
Plavčík by měl být zodpovědný, spolehlivý a mít vynikající komunikační schopnosti. Je také důležité, aby měl silnou fyzickou kondici, byl schopen pracovat v týmu a zvládal stresové situace.

Zkušenosti
Plavčík musí mít odbornou kvalifikaci a absolvovat školení první pomoci. Dále by měl být zkušený v plavání a měl by mít vynikající znalosti v oblasti bezpečnostních předpisů a pravidel plavání. Důležitá je také schopnost poskytnout první pomoc a provést záchrannou operaci v případě nehody.

Pracovní doba
Plavčík pracuje v krytých, venkovních, rekreačních a plážových bazénech, v zábavních parcích s velkými plaveckými areály a v rekreačních parcích s jezery a bazény. Pracovní doba se může lišit v závislosti na typu a velikosti zařízení, ale obvykle zahrnuje i víkendy a svátky.

Pracovník bezpečnostní služby

Úvod do profese
Pracovník bezpečnostní služby má za úkol zajišťovat bezpečnost osob a majetku v různých prostředích, včetně obchodních center, bank, veřejných akcí a dalších míst. K tomu využívá technická zařízení, vycvičené psy a své zkušenosti a znalosti.

Silné stránky
Mezi silné stránky, které by měl člověk přinést do této profese, patří dobrá fyzická kondice, psychická odolnost a schopnost udržet klid v stresových situacích. Důležité je také být pečlivý a pozorný, a mít vysokou úroveň zodpovědnosti. Pracovník bezpečnostní služby by měl být schopen spolupracovat s ostatními členy týmu a být ochotný se stále učit a zdokonalovat své dovednosti.

Zkušenosti
Pro tuto profesi je potřebná absolvování kurzu pro pracovníky bezpečnostních služeb a získání potřebných certifikátů a licencí. Pracovník by měl mít také základní znalosti práva a bezpečnostních opatření. Důležité jsou také dovednosti v komunikaci s lidmi, schopnost rychle reagovat a řešit situace a znalost práce s technickými zařízeními.

Pracovní doba
Pracovní doba v této profesi se obvykle pohybuje kolem 8 hodin denně, ale může být rozšířena na noční směny, víkendy a svátky. Pracovník by měl být ochoten pracovat i v neobvyklých podmínkách, jako jsou například venkovní prostředí či prostředí s vysokým rizikem.

Pracovník horské služby

Úvod do profese

Pracovník horské služby zajišťuje bezpečnost návštěvníků horských oblastí a provádí záchranné a pátrací akce v horském terénu.

Silné stránky
Fyzická zdatnost, odvaha, schopnost pracovat v týmu, vynikající organizační a komunikační schopnosti, rychlé rozhodování, schopnost reagovat v nebezpečných situacích, zájem o přírodu a ochranu životního prostředí.

Zkušenosti
Důkladná znalost horských oblastí a terénu, ovládání záchranné techniky a vybavení, komplexní znalost první pomoci, vynikající schopnosti řízení stresu, zkušenosti s prácí v krizových situacích, znalost místních klimatických a sněhových podmínek, schopnost orientace v terénu pomocí map a navigačních systémů.

Pracovní doba
Pracovní doba je obvykle nestálá a závisí na počasí a počtu návštěvníků horských oblastí. Pracovník horské služby musí být připraven na noční a víkendové směny a být k dispozici v případě nouze.

Strážný

Úvod do profese
Strážný je zaměstnanec, který má za úkol zajišťovat ochranu majetku a osob, a to včetně dodržování režimových opatření a provádění pořádku při veřejných akcích. K tomu využívá různé bezpečnostní prostředky, jako jsou mechanická a elektrická zabezpečovací zařízení, kamery a věcné bezpečnostní prostředky.

Silné stránky
Osoba pracující jako strážný by měla mít vysokou úroveň pozornosti a bdělosti, schopnost rychle reagovat na nebezpečné situace a být fyzicky zdatná. Důležitá je také pečlivost a schopnost dodržovat instrukce a pokyny.

Zkušenosti
Pro tuto profesi je vhodné mít základní znalosti z oblasti bezpečnosti a ochrany, např. absolvování kurzů v této oblasti. Důležitá je také zkušenost s obsluhou bezpečnostních zařízení a schopnost orientovat se v prostoru. V některých případech může být vyžadována způsobilost k držení zbraně.

Pracovní doba
Pracovní doba strážného se může lišit v závislosti na konkrétním zaměstnavateli. Většinou se však jedná o práci ve směnách, včetně nočních a víkendových směn.

Technik BOZP

Úvod do profese

Technik BOZP spolupracuje se zaměstnavatelem při zajišťování plnění úkolů v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci.

Silné stránky
Osoba pracující na pozici Technika BOZP by měla mít pečlivý přístup k práci, schopnost samostatného rozhodování a organizační schopnosti. Dále by měla být schopná přizpůsobit se měnícím se právním předpisům v oblasti BOZP a mít schopnost pracovat s lidmi a vysvětlovat jim principy BOZP.

Zkušenosti
Osoba pracující na pozici Technika BOZP by měla mít předchozí zkušenosti s BOZP a právními předpisy v této oblasti. Dále by měla mít vzdělání v oboru BOZP nebo jiném obdobném oboru, jako je například technik prevence rizik. Důležitou dovedností je schopnost komunikace s lidmi a schopnost pracovat s počítačem a s programy pro správu dokumentace.

Pracovní doba
Pracovní doba Technika BOZP může být různá v závislosti na potřebách zaměstnavatele. Často se jedná o standardní pracovní dobu, ale může zahrnovat i víkendové či noční směny v případě potřeby.

Nabídky práce

ARWA Personaldienstleistungen s.r.o. nabízí to správné zaměstnání ve vašem regionu. Jako Manipulační dělníkbudete v budoucnu důležitou součástí společnosti našeho zákazníka vSokolově. Pracovní doba: třísměnný provoz

Zjistit víc »

Pro našeho klienta hledáme technika kvality, který může být čerstvým absolventem nebo mít již skvělou praxi. Zajistíme Vám pohovor a prohlídku provozu a pak je

Zjistit víc »

Jako Dělník v kovovýrobě – obsluha stroje budete v budoucnu důležitou součástí společnosti našeho zákazníka v Chomutov. Pracovní doba: třísměnný provoz – 8hod/směna Pracovat budete

Zjistit víc »

Hledáme nové kolegy na pozici Obsluhy výrobní linky v automobilovém průmyslu. Pokud máš zkušenosti ve výrobě, jsi manuálně zručný a nemáš problémy pracovat s počítačem,

Zjistit víc »

Pro našeho klíčového partnera v oblasti LOGISTIKY hledáme šikovné a pracovité SKLADOVÉ OPERÁTORY – obsluha RETRAKU do provozu NOVÁ HOSPODA (Bor u Tachova). Nabízíme Vám

Zjistit víc »

Pro našeho klienta hledáme angažovaného operátora výroby jako zaměstnance do Mostu v rámci brigády (DPČ). Stačí nám zavolat nebo poslat e-mail! Telefon: 350601788 E-mail: karlovyvary@arwa.cz

Zjistit víc »

Novinky z blogu