arwa.cz

Manuální práce

Proč je manuální zručnost při této práci výhodou?

Mnoho společností oceňuje nejen dovednosti a znalosti uchazeče, ale také jeho osobní přednosti. V následujícím textu bychom se chtěli blíže podívat na silné stránky osobnosti a popsat manuální zručnost. Vše o manuální zručnosti a tipy a triky na její zlepšení najdete zde.

Definice manuální zručnosti

Co vlastně znamená manuální zručnost, co to přesně je?

Pokud máte řemeslný talent, je pro vás manipulace s nástroji a materiály při práci velmi snadná. Pokud máte také silnou vytrvalost a kreativitu, můžete s jistotou odpovědět “ano” na následující otázku: “Jsem kvalifikovaný?”.

Lidé, kteří jsou nadaní na ruční práce, často tráví spoustu času ve své hobby dílně. Proč by se z vašeho koníčku nemohla stát profese? Máte motivaci a baví vás vaše práce? Pak byste se rozhodně měli přihlásit sem, protože jen praxe dělá mistra.

Příklady řemeslného zpracování

Určitou úroveň manuální zručnosti si může osvojit každý sám. Jste-li zručný řemeslník, jste rozený všeuměl a můžete například montovat a opravovat nábytek, opracovávat dřevo, malovat stěny, dělat truhlářské práce, keramiku a mnoho dalšího. Mohou také pracovat se sklem nebo kovem.

Řemeslná zručnost může být velkým přínosem v každodenním životě doma i v práci. Z několika materiálů lze dokonce vytvořit skutečná mistrovská díla.

Nemáte žádné manuální dovednosti nebo byste se rádi zdokonalili ve svých stávajících manuálních dovednostech?

Pak se těšte na tipy a triky:

 1. pracujte s orientací na řešení!

Praktická část práce je jedna věc. V řemeslné profesi byste však měli umět také plánovat. Bez stresu a problémů v procesu lze výrobky vyrábět rychleji a snadněji.

 1. nevzdávejte se!

Všichni víme, že při montáži skříní nebo opravě nábytku můžeme snadno ztratit nervy. Řemeslnou zručnost může zlepšit pouze neustálá praktická praxe.

 1. zůstaňte organizovaní!

Na staveništi je velmi důležitá dobrá organizace a pořádek. V chaosu byste ztratili spoustu času, což by mohlo zhatit vaše plánování a váš cíl by se stal jen vzdálenou vzpomínkou.

Jak mohu při své práci využít manuální zručnost?

Řemeslná zručnost je v mnoha profesích velmi žádaná. Ať už jde o výrobu nábytku, stavbu stěn nebo pokládku podlah, tyto profese jsou vždy žádané. Práce řemeslníka vás chrání před nezaměstnaností a poskytuje dobré kariérní příležitosti.

Vytvoříte něco vlastníma rukama a dostanete širokou nabídku práce. Pokud do žádosti zahrnete i své řemeslné dovednosti, získáte další plusový bod. Své řemeslné dovednosti můžete uvést a doložit ve svém životopise v rubrice “Koníčky”.

Uchazeči s manuální zručností jsou přijímáni zejména v následujících profesích:

 • Správce (m/ž/d)
 • Zedník (m/ž/d)
 • Technik mechatroniky (m/ž/d)
 • Automechanik (m/ž/d)
 • Malíř (m/ž/d)
 • Přesný mechanik (m/ž/d)
 • Betonář (m/ž/d)
 • Obkladač (m/ž/d)
 • Stavitel silnic (m/ž/d)

Nyní víte, zda jste zručný řemeslník a jak toho můžete využít k získání bodů v profesním životě. Mnoho zaměstnavatelů oceňuje řemeslnou zručnost a čeká jen na vaši žádost!

Další tipy pro podání žádosti najdete zde.

Jaké další silné stránky se hodí u každého zaměstnavatele?

Zaměstnavatele nezajímají jen řemeslné dovednosti nového zaměstnance. Osobní přednosti jsou to, co uchazeče zvýrazní a dodá životopisu něco navíc.

Osobní silné stránky mohou být:

 • Iniciativa
 • Ochota k výkonu
 • Smysl pro odpovědnost
 • Flexibilita
 • Sociální kompetence
 • Všestrannost
 • Nadšení

Jak rozpoznám své silné stránky?

Zamyslete se nad tím, co se vám v poslední době podařilo. Jaké dovednosti jste využili k dosažení svého cíle?

Zeptejte se známých, rodiny a přátel. Určitě znají vaše skryté silné stránky.

Přemýšlejte o tom: Co vás baví dělat? Co vám dělá dobře a co vám dává “rozkvést”?

Využijte svou osobnost k získání bodů v žádosti!

U společnosti ARWA Personaldienstleistungen s.r.o. najdete širokou nabídku pracovních míst na celém území České republiky. Náš náborový tým je k dispozici i pro mezinárodní nabídky práce.