arwa.cz

Manuální zručnost je velkou výhodou

Mnoho společností nepřikládá význam pouze dovednostem a znalostem uchazeče, ale také osobním přednostem každého jednotlivce. V následujícím textu bychom se chtěli podrobněji věnovat osobním silným stránkám a popsat manuální zručnost. Význam manuální zručnosti a tipy a triky pro její zlepšení najdete zde:

Definice manuální zručnosti

Co vlastně znamená manuální zručnost a co to přesně je? Pokud máte šikovné ruce, je pro vás manipulace s nástroji a materiály při práci velmi snadná. Pokud máte také silnou vytrvalost a kreativitu, můžete na následující otázku: “Mám řemeslné nadání?” odpovědět “ano”.

Mnoho zručných lidí tráví spoustu času ve své dílně. Proč byste ale nemohli ze svého koníčka udělat profesi? Máte motivaci a baví vás vaše práce? Pak byste se rozhodně měli zde přihlásit, protože jen praxe dělá mistra!

Příklady manuální zručnosti

Manuální zručnost si může osvojit každý sám. Pokud jste šikovný, jste dokonalý všeuměl a můžete montovat a opravovat nábytek, opracovávat dřevo, malovat stěny, dělat truhlářské práce, keramiku a mnoho dalšího. Zvládáte také pracovat se sklem nebo kovem. Řemeslná zručnost může být velkým přínosem v každodenním soukromém životě i v práci! Z několika materiálů lze dokonce vytvořit skutečná mistrovská díla.

Nemáte žádné manuální dovednosti nebo byste se rádi zdokonalili ve svých stávajících manuálních dovednostech? Pak se těšte na tipy a triky:

Pracujte s orientací na řešení!

Praktická část práce je jedna věc. V řemeslné profesi byste však měli umět také plánovat. Bez stresu a problémů lze výrobky vyrábět rychleji.

Nevzdávejte se!

Všichni víme, že při montáži skříní nebo opravě nábytku můžeme snadno ztratit nervy. Řemeslnou zručnost lze zlepšit pouze neustálým praktickým cvičením a následným tréninkem.

Zůstaňte organizovaní a dbejte na pořádek!

Na stavbě je velmi důležitá dobrá organizace a pořádek. Při nepořádku byste ztratili spoustu času, což může zhatit plánování a odsunout cíl.

Jak mohu při své práci využít manuální dovednosti?

Manuální a také řemeslné dovednosti jsou v mnoha profesích velmi žádané. Tyto profese jsou velmi oblíbené, ať už jde o výrobu nábytku, stavbu stěn nebo pokládku podlah. Práce řemeslníka vás ochrání před nezaměstnaností a poskytne vám dobrou kariérní příležitost. Vytvoříte něco vlastníma rukama a získáte širokou škálu pracovních nabídek. Pokud do žádosti uvedete své manuální dovednosti, získáte plusový bod. Své řemeslné dovednosti můžete uvést a prokázat ve svém životopise v rubrice “Koníčky”.

Uchazeči s manuální zručností jsou velmi dobře přijímáni pro následující profese:

 • Správce (m/ž/d)
 • Zedník (m/ž/d)
 • Inženýr mechatroniky (m/ž/d)
 • Automechanik (m/ž/d)
 • Malíř (m/ž/d)
 • Přesný mechanik (m/ž/d)
 • Betonář (m/ž/d)
 • Obkladač (m/ž/d)
 • Zhotovitel silnic (m/ž/d)

Ve výše uvedených povoláních vyrábíte výrobky zručně.

Nyní už víte, zda jste kvalifikovaní a jak můžete zabodovat ve svém profesním životě. Mnozí zaměstnavatelé oceňují řemeslný talent a čekají jen na vaši přihlášku!

Jaké další silné stránky se hodí u každého zaměstnavatele?

Nejen řemeslná zručnost uchazeče je pro zaměstnavatele přínosem. Osobní přednosti jsou to, co dělá z uchazeče nejlepšího kandidáta a dodává životopisu “něco navíc”.

Osobní silné stránky mohou být:

 • Iniciativa
 • Ochota k výkonu
 • Smysl pro odpovědnost
 • Flexibilita
 • Sociální kompetence
 • Všestrannost
 • Nadšení

Někdy sami nerozpoznáte své silné stránky a myslíte si, že žádné silné stránky nemáte. To ale není pravda, protože každý člověk má silné a slabé stránky.

Jak rozpoznám své silné stránky?

Nejprve se zamyslete nad tím, v čem jste byli v poslední době úspěšní. S jakými dovednostmi se vám podařilo dosáhnout svého cíle?

Zeptejte se známých, rodiny a přátel. Určitě vám pomohou odhalit vaše skryté silné stránky.

Přemýšlejte o tom: Co vás baví dělat? Co vám dělá dobře a co vám dává možnost “rozkvést”?

Využijte svou osobnost k získání bodů v žádosti o zaměstnání!

Jak vypadá dobrý motivační dopis a co všechno patří do životopisu, se dozvíte zde: (odkaz na blog)

Ve společnosti ARWA Personaldienstleistungen s.r.o. najdete řadu pracovních nabídek po celé Česke republice. Náš náborový tým je k dispozici i pro mezinárodní nabídky práce, zejména v celé Evropě.

Máte zájem o tuto práci?